Frukt og bær

(Oppdatert: 21.09.2016)

Vi tilbyr tett oppfølging under etablering av frukt- og bærfelt og aktuell rådgiving på mail, telefon og ved besøk gjennom heile vekstsesongen og tilrettelagte rådgivingspakkar etter behov.

Vi tilbyr også kurs, fagmøte, demonstrasjonar, dyrkingsgrupper, Økologisk førsteråd (ØFR) og rådgjevingsavtalar for omlegging til økologisk produksjon.

Vi hjelper og til med utarbeiing av søknad til Innovasjon Norge, tilbyr autorisasjonskurs for plantevern og utfører haustetidsvurdering i fruktsesongen  m.m.

 

 

Kontakt:

  • Rune Vereide, tlf. 90169501, e-post rune.vereide@nlr.no har kontor på Sandane, Sogn og Fjordane.
  • Stine Huseby, tlf. 48040498, e-post stine.huseby@nlr.no har kontor på Leikanger, Sogn og Fjordane
  • Marianne Bøthun, tlf. 95290740, epost marianne.bothun@nlr.no har kontor på Leikanger, Sogn og Fjordane
  • Henrik Tellevik, tlf. 98245832, e-post henrik.tellevik@nlr.no har kontor på Askøy, Hordaland, rådgjevar bær
  • Jan Ove Nes, tlf. 91318679, e-post: jan.ove.nes@nlr.no har kontor i Lofthus, Hordaland
  • Endre Bjotveit, tlf. 4145294, e-post: endre.bjotveit@nlr.no har kontor i Lofthus, Hordaland
  • Irèn Lunde Knutsen, tlf. 94487300, e-post: iren.lunde.knutsen@nlr.no (Permisjon ut 2016)
  • Kristin Kvamm-Lichtenfeld, mob. 45104254, e-post: kristin@nlr.no har kontor i Lofthus, Hordaland