OmrådeTidStad
Volda, Hornindal20.06.22 kl. 10.30Brattebakken samdrift, Lødøen 19, HORNINDAL
Ørsta, Bondalen20.06.22 kl. 16.00Jørund Mo, Ville 31, SÆBØ
Ulstein, Ytste Flø21.06.22 kl. 10.30Jonas og Jostein Ove Flø, Fløvegen 846, ULSTEINVIK
Giske, Godøya21.06.22 kl. 16.00Ørjan og Odd Christian Stenerud, Høgsteinvegen 2, GODØYA

Program:

  • Velkomst
  • Orientering om bruka, ved vertane. "Drifta no, og tankar for framtida?"
  • Presisjonslandbruk, med vekt på "Dekningsbilen", ved Gunstein Dyrdal, NLR Vest
  • Matøkt
  • Pågåande forsøk og prosjekt, ved Åsmund Seljeset og Olav Martin Synnes, NLR Vest
  • "Trygg bruk av traktor og maskinar, med vekt på grasberging og gjødselspreiing", ved Trude Iren Saure, NLR
  • Omvising i nye driftsbygningar på Flø og Godøya

Døme på pågåande prosjekt er:

  • Åsmund: Klimarådgiving, Saueprosjektet
  • Olav: Urea restprodukt frå fiskeoljeindustrien som gjødsel i eng?
  • Pelletert saueull som gjødsel? Resultat frå grasprøver 27/5-8/6.


OmrådeTidStadTema
Gloppen, Kandal16.05.22 kl. 14.00Jørn Arne Vanberg, Kandalsvegen 1475, SANDANEVinterskade
Sunnfjord, Stardalen18.05.22 kl. 14.00Jacob Flatjord, Stardalen 504, SKEI I JØLSTERVinterskade
Kvam, Omastrand19.05.22 kl. 19.30Bjørnar Gjerde, Gjerdavegen 35, OMASTRANDFør slåtten
Ullensvang, Jondal, Torsnes og Kysnesstrand23.05.22 kl. 19.30Hans-Olav F. Gausvik, Hessvikevegen 86, KYSNESSTRANDFør slåtten
Stord, Huglo23.05.22 klHugloFør slåtten
Kvam, Steinsdalen24.05.22 kl. 19.30Fjærabygda Gardsdrift/Kristian Aarhus, Fjærabygda 51, NORHEIMSUNDFør slåtten

Bjørnafjorden, Os

30.05.22 kl. 19.30

Olav og Bård Anders Botnevik, Bjørkeflaten 15, OS

Før slåtten
Vik i Sogn31.05.22 kl. 12.00Hove Samdrift v/Frode Voll, Bødalsvegen 99, VIK I SOGNFør slåtten
Alver, Radøy, Straume31.05.22 kl. 15.30Hogne Straume, Straumsvegen 9, SLETTAFør slåtten
Masfjorden, Matredal31.05.22 kl. 19.30Thomas Børtveit, Indre Haugsdal 767, MATREDALFør slåtten
Fjaler, Fureneset (Nibio)01.06.22 kl. 10.00Nibio Fureneset, Furenesvegen 210, HELLEVIK I FJALERFør slåtten
Bjørnafjorden, Strandvik01.06.22 kl. 19.30Sigurd Gjuvsland, Strandvikvegen 168, FUSAFør slåtten
Stad, Stårheim02.06.22 kl. 10.00Gustav Orheim, Orheimsvegen 141, STÅRHEIMFør slåtten
Gulen, Haveland02.06.22 kl. 10.00Oliver Haveland, Haveland 49, EIVINDVIKFør slåtten
Sogndal, Vetlefjorden02.06.22 kl. 11.00Linda Beate Mæland, Meland 1, BALESTRANDFør slåtten
Voss, Skulestadmo02.06.22 kl. 11.00Arvid Løne, Strandavegen 733, SKULESTADMO. Frammøte SaueFør slåtten
Stad, Drage02.06.22 kl. 13.00Sverre Leikanger, Borgundvågvegen 57, STADLANDET Frammøte DrageFør slåtten
Høyanger, Ikjefjorden02.06.22 kl. 14.00Eika Samdrift v/Bjarte Myren, Ikjefjord 2, BJORDALFør slåtten

Kinn, Norddalsfjord

03.06.22 kl. 10.00Knut Solheim, Norddalsfjord 860, FLORØFør slåtten
Luster, Gaupne03.06.22 kl. 11.00Hermund Prestegård, Gardavegen 28a, GAUPNEFør slåtten
Gloppen, Hyen03.06.22 kl. 13.00Elin Karin Aa Hope, Hope 96, HYEN. Frammøte Aa, HYENFør slåtten
Sogndal, Fjærland08.06.22 kl. 11.00Hege Våtevik, Våteviksvegen 161, FJÆRLANDFør slåtten
Øygarden, Ulveset08.06.22 kl. 19.30Sturle Minde, Nordre Nesvegen 28, FJELLFør slåtten
Voss, Vossestrand15.06.22 kl. 11.00Ole Draugsvoll, Draugsvollbakkane 12, 5713 VOSSESTRANDFør slåtten
Vaksdal, Eksingedalen15.06.22 kl. 19.30Oppmøte hjå Annika Brønstad, Sørdalsvegen 18, 5728 EidslandetFør slåtten